10 maja 2022 - Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

We wtorek 10 maja w naszej szkole odbywały się warsztaty związane z bezpiecznym poruszaniem się w zagmatwanej sieci Internetowej.

W warsztatach brali udział uczniowie klas starszych. Zaglądali do pięciu specjalnie przygotowanych sal, gdzie wspólnie zastanawiali się co to  jest "hejt" i jak mu zaradzić, jak chronić swoje dane w Internecie i komu tak naprawdę można zaufać. Jak chronić się przed "Fomo" czyli strachem przed tym, że coś nas ominie w sieci Internetowej, jak ustrzec się przed zalewem szkodliwych treści , jak bezpiecznie zawierać znajomości za pomocą np. portali społecznościowych.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie plastycznym na podstawie filmu animowanego "Mój przyjaciel Necio"

oprac. B. Wolny-Stachurska