I szkolny konkurs pt. „Jem zdrowo i kolorowo”

W naszej szkole 25 listopada 2011 roku odbył się I szkolny konkurs pt. „jem zdrowo i kolorowo” w którym udział wzięli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej uczestniczący w programie unijnym „Owoce w szkole”.

Na początku konkursu pani Magdalena  Jurga, Wioletta Zjawińska,  Maria Tokarska i Barbara Kantorowicz przypomniały uczniom najważniejsze wiadomości dotyczące zdrowego odżywiania oraz korzyści płynących z spożywania codziennie porcji warzyw i owoców poprzez krótkie przedstawienie pt. „Witaminki dla każdego”.Następnie rozpoczął się konkurs  dla  uczniów. Udział w konkursie brały następujące klasy:  I, II, III oraz I Montessori, II Montessori.

Zadaniem uczniów było między innymi:

• narysować podane owoce lub warzywa i prawidłowo je pokolorować;
  • rozpoznać warzywo lub owoc za pomocą zmysłu smaku;
  • ułożyć puzzle przedstawiające warzywo lub owoc;
  • odgadnąć zagadkę czytaną przez nauczyciela;
  • rozwiązać test wiedzy;

Wyniki konkursu:

I miejsce - klasa I oraz klasa I Montessori

II miejsce – klasa II oraz klasa II Montessori

III miejsce – klasa III

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w konkursie.

mgr Magdalena Jurga