22 kwietnia 2022 - Dzień Ziemi w naszej szkole

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Zainwestuję w naszą planetę". Z okazji urodzin naszej Ziemi niektórzy uczniowie byli ubrani na zielono i niebiesko, odbyły się warsztaty ekologiczne oraz każdy uczeń otrzymał znak ziemi z napisem "by każdy dzień był świętem Ziemi". Obchody Dnia Ziemi rozpoczęły się teledyskiem piosenki o segregacji przygotowanym przez naszych uczniów i nauczycieli, teledysk został w konkursie ekologiczno- teatralnym nagrodzony wyróżnieniem. Zaprezentowana została również prezentacja multimedialna z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi oraz Kodeks Małego Ekologa. Wszystko po to by przybliżyć naszym uczniom zagadnienia i problemy ekosystemu z jakimi boryka się nasza planeta.

oprac. Renata Ciszewska