Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

19 listopada obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Dzięki nawiązaniu współpracy z UNICEF mogliśmy podzielić się z kolegami i koleżankami naszą wiedzą. Rozwiesiliśmy w szkole plakaty z zapisami punktów KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA, czyli międzynarodowej umowy opisującej nasze prawa. Uczniom wręczyliśmy książeczki z zapisem punktów Konwencji (wersja przyjazna dzieciom), a starszym kolegom i koleżankom przekazaliśmy książeczki „TWOJE PRAWA – Dominik odpowiada na listy” – otrzymaliśmy je od UNICEF’u, a wersje elektroniczne obu pozycji znajdziecie w zakładce Samorządu Szkolnego na naszej szkolnej stronie. 20 września, tj. w sobotę przypada rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Niech dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinni zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa!!!